VIERO™ Araç Sayım Sistemi

VIERO™

Araç Sayım Sistemi

VIERO™ Araç Sayım Sistemi, görüntü tabanlı analiz yeteneği sayesinde herhangi bir yol kesitinden geçen araçları 7/24, her türlü hava koşulunda saymaktadır. Sistem sayım sonuçlarını istenilen bir merkeze kablolu/kablosuz olarak iletmektedir.

VIERO™, anlık araç yoğunluk ölçümü yaparak araçların ortalama araç hızı bilgisini üretmektedir. Gece ve gündüz için iki farklı modda çalışan VIERO™, tarafımızdan geliştirilen görüntü işleme algoritmaları sayesinde %5’in altında hata payı ile sonuç elde etmektedir.

IP66 standardındaki  muhafaza içinde bulunan VIERO™,  sayısal kamera, yüksek işlem gücüne sahip görüntü işleme kartı ve kablosuz iletişim modülünden oluşmaktadır. Donanıma özel olarak geliştirilen algoritmalar sayesinde  VIERO™, benzerlerinden fark edilir şekilde daha yüksek performansa sahiptir.

Trafik verisi üretmenin en kolay yolu

 

Viero Teknik

 

VIERO™ Analizleri

Araç Sayımı
Araç Yoğunluk Ölçümü
Görüntü Tabanlı Araç Takibi
Ortalama Araç Hızı Ölçümü

 

 

pexels photo 191842

black and white cars traffic vehicles (1)

VIERO™ Avantajları

100m’lik görüş alanı
4 şeride kadar araç sayımı
7/24 yüksek performans
Garanti süresince ücretsiz yazılım güncelleme
Elde edilen sayım ve/veya trafik yoğunluğu verilerinin uzak merkeze kablolu/kablosuz aktarımı

 

VIERO™ ile Trafik Verisi

VIERO™, araç sayımı, yoğunluk ölçümü, görüntü tabanlı araç takibi ve ortalama araç hızı ölçümünü yaparak çeşitli trafik verisi üretmektedir. Sistemin ürettiği veriler Dinamik Kavşak Kontrol Sistemi ChaosTM  başta olmak üzere  Sinyal Süre Optimizasyonu, Trafik Fizibilite Çalışmaları, Geometrik Düzenleme Çalışmaları, Yol Güvenliği Çalışmaları ve benzeri birçok alanda kullanılmaktadır.

 

pexels photo 191842

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir